Soudal Window System позволява точния монтаж на трикамерни прозорци. Ние наричаме това „топъл монтаж„ известен като дълготраен и ефективен метод за уплътнение на прозорци воден от основния принцип „по-непромокаема от вътре, отколкото отвън„.
Единствено сухият слой от пяна притежава адекватни изолационни и акустични параметри, а употребата на паро-непропусклива прозоречна лента е единственият ефективен метод да защити слоя от полиуретанова пяна от заобикалящата влага.
1. Подготовка на повърхността
Прозоречният отвор трябва да бъде нивелиран и стабилен, за да се осигури точното позициониране на лентата. Неравните повърхности, като глинени тухли (виж снимка 1) трябва да бъде изравнена с хоросан и след това стабилизирана с грунд (бърз грунд като Deep Primer WBPR - 21P, който има време на изсъхване 20 минути). За равни повърхности виж снимки 2 и 3.
2. Закрепяна на лентата към рамката
Залепете паро-непропускливата лента (червена) към вътрешната страна на рамката (виж снимка 4), а паро-пропускливата лента (бяла) от външната страна (виж снимка 5). В ъглите оставете около 4 см, така наречените „ уши „ (виж снимка 6) и залепете лентата с лента от лепило.
3. Подравняване и механично закрепване на рамката в прозоречният отвор
Поставете рамката в отвора, като я подравните вертикално и хоризонтално (виж снимка 7) и подсигурете с клинове или блокчета от пластмаса или обработено дърво (виж снимка 8). Фиксирайте връзките механично чрез дюбели или скоби в зависимост от препоръките на производителя на прозореца (виж снимка 9).
4. Закрепяне на Паро-пропускливата лента от външната страна
Премахнете защитното бяло покритие на лентата и я залепете върху стената на сухия и грундиран отвор за прозорец (виж снимка 10). След нежно разтягане на филма, натиснете битуловата лента използвайки гумен ролер, за да осигурите здрава връзка. Лентата трябва да бъде защитена и изолирана от атмосферните условия през следващите три месеца след инсталацията, а в случаите, където SWS е била адаптирана към сменяни прозорци, това трябва да бъде извършено незабавно.
5. Запълване на дупки с полиуретанова пяна
Дупките между прозоречния отвор и рамката трябва да бъдат напълно запълнени с еластичен изолиращ материал, който да компенсира движението на рамката следствие на промените в температурата и влажността. Най-добри резултати се постигат чрез полиуретанова пяна. В зависимост от приложението и дизайна на рамката могат да бъдат използвани следните пени : Soudafoam Classic, Soudafoam Maxi, Maxi Soudafoam Express, Soudafoam Low Expansion и Flexifoam.Преди нанасянето на пяната повърхността трябва да бъде овлажнена. Това ускорява процесът на полимеризация и подобрява клетъчната структура на пяната. Поради факта, че пяната се разширява по време на втвърдяването, дупките трябва да бъдат запълвани частично, а дебелината на единичния слой пяна не трябва да бъде повече от 3 см. (виж снимка 11). След втвърдяване изрежете излишъка от пяна с остър инструмент (виж снимка 12) като се уверите, че лентата не е пострадала.
6. Залепване на Паро-пропускливата лента (червена) към вътрешната страна на рамката
Паро-непропускливата лента ( червена) защитава слоя от полиуретанова пяна от проникването на пара и влага във вътрешността на помещението. Премахнете бялата предпазна лента и прикрепете лентата към грундирания и сух отвор (виж снимка 13). Натиснете битуловата лента с ролер, за да осигурите здрава връзка между лентата и стената. След нейното полагане лентата трябва да бъде залепена по цялата широчина на повърхността. Фугите в лентата и изпъкналите скрепителни елементи трябва да бъдат уплътнени с лепило Vapourseal.